Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře k zápasům 2010/11

28. 8. 2012

17.06.2011, 21:00

O uplynulém víkendu nabídla nadstavba fotbalové čtyřky fotbalovému labužníkovi dvě kola v anglickém střihu a v obou po sobě jdoucích zápasech se plejeři vranovské Jiskry představili na domácí půdě….

Nejprve v pátek na vranovskou sjezdovku zavítal nevyzpytatelný celek Ctiboře – v prvním jarním měření dokázala vranovská jiskra přivézt od Tachova jeden bod, byť ještě v poslední minutě sahala po všech třech. Tento bod byl vykoupen množstvím zranění, která neumožnila nastoupit Vranovu v dalších utkáních v plné sestavě, nicméně zranění se zahojila, tresty vypršely a tak v páteční podvečer na vranovskou sjezdovku vyběhla skoro optimální vranovská jedenáctka s odhodláním vytěžit tentokrát z utkání maximální bodový zisk. Nástup do utkání byl v podání domácího celku impozantní…během dvaceti minut bylo na účtu vyložených šancí domácího celku číslo 5 a vzhledem k tomu, že domácí hostům míč skoro nepůjčili vyznělo skóre na šance během uplynuvších dvaceti minut 5:0 pro domácí. Ale od pradávna se fotbal hraje na góly a ty domácím bohužel nepadaly…po dvaceti minutách se začali osmělovat i hosté…a hned z první šance nebo spíše z prvního neškodného pozdravu domácímu gólmanovi se pohnul i ukazatel skóre 0:1 pro hosty. Domácí nepříznivý vývoj nezaskočil, ale bohužel jejich kombinační hra končila u hranice hostující šestnáctky. Bohužel hra končila právě tam, a tak nedošlo ani k sebemenšímu ohrožení hostující branky – začaly ubývat i šance na domácí straně, kterými bylo v úvodních dvaceti minutách pohrdnuto. Hosté pomalu ale jistě svou důraznou hrou mnohdy až za hranicí fotbalových pravidel převzali taktovku do svých rukou a začali vyrovnávat skóre šancí…a protože byli v zakončení efektivnější na rozdíl od domácích podařilo se jim po důrazu před domácí brankou navýšit i gólové skóre – po orazítkovaném břevně se nikým nehlídaný hostující plejer dostal k dorážce a přesně pod nohy domácího gólmana upravil na poločasových 0:2.

Do druhého poločasu šli domácí s odhodláním se skórem něco udělat, nejlépe jej otočit…ale bohužel jim nebylo v pátek fotbalovým bohem přáno…přijatelné skóre 0:2, se kterým se ještě dalo něco během 45min. dělat se dařilo držet zhruba do 75 minuty, a to i přes řadu komplikací a vyložených šancí soupeře. Jednou z komplikací bylo zranění domácího gólmana a ne moc dlouho na to nařízená penalta ve prospěch hostujícího mančaftu. Vše domácí tým ustál bez pohromy, ale vzhledem k tomu, že se již čas nakláněl k 90 minutě vsadila vranovská jiskra vše na jednu a to útočnou kartu…buď se podaří vyrovnat anebo…..bohužel góly nepřišly ani z zvětšeného úsilí… naopak po dvou hrubých chybách domácí obrany, které by se za příznivějšího skóry zajisté nestaly, přišel trest v podání třetí a čtvrté branky hostů. Hrozivé skóre 0:4, které neodpovídalo reálnému průběhu na hřišti, současně se závěrečným hvizdem kosmeticky opravil Brumla, když se mu podařilo protrhnout celosezónní střeleckou smůlu…. 1:4 je pro domácí krutý výsledek, ale bohužel taková je realita. Fotbal se hraje na branky a pokud možno po celé ploše vymezené lajnami a ne jenom od šestnáctky k šestnáctce…

Ke svému závěrečnému zápasu na domácí sjezdovce nastoupil vranovští po necelých 48 hodinách a to když hostili celek Holostřev. Po prvním vzájemném měření sil, které vyšlo pro vranovskou Jiskru bodově naprázdno a kdy inkasovala nepopulárního bůra, bylo holostřevským co vracet…

Domácí nastoupili k zápasu skoro v páteční sestavě s drobnými kosmetickými úpravami a nepatrnými šarádami na jednotlivých postech sestavy. Domácí měli opět impozantní vstup do utkání a na rozdíl od pátečního smolného zápasu došlo i na proměňování šancí. Po standardní situaci – rohovém kopu, se k odraženému míči dostal Zdeněk Budek a mazácky po skrumáži před hostující brankou otevřel skóre…1:0. Po dalších šancích, které se domácí mančaft vytvořil se ujala až ta Spieváka juniora….2:0. Domácí evidentně pokropeni živou vodou sjížděli vítěznou vlnu, ale zapomnělo se na zadní vrátka, a tak jak rychle se ujali dvoubrankového vedení, tak o něj rychle zase přišli. A do kabin se šlo za překvapivého skóre 2:2, byť hra byla evidentně pod taktovkou domácího mančaftu….

Do druhé půle nedošlo ze strany domácích k žádným, změnám v sestavě…domácí se opět vrátili ke své hře, kdy měli míč pod kontrolou a pouze sporadicky jej poučeli soupeři. Soupeř běhal, ale domácí hráli a pomalu a jistě si připravovali půdu pro vítězství v tomto zápase, neboť šancí na navýšení skóre bylo přehršel. Po jedné z brilantních akcí namazal Brumla  Spievákovi juniorovi podruhé a skóre bylo pro domácí opět příznivější 3:2. Na hostech byla znát mírná frustrace z vývoje zápasu. Další morovou ránu do týla soupeře zasadil Brumla -muž činu a zápasu, který po páteční protržené střelecké smůle byl k neudržení a zdatně v tomto zápase svým výkonem sekundoval Jendovi Spievákovi, Po individuální akci podél autové a pak i podél brankové čáry se protáhnul i s merunou na noze kolem soupeřových statistů včetně gólmana a pohodlně zasunul do  prázdné brány…4:2. Odpor hostů byl tímto zářezem definitivně zlomen a domácí na rozloučenou s domácími věrnými fanoušky přidali další fotbalovou lahůdky v podání již druhého v tomto zápase dvougólového střelce Zdeňka Budků. Po odpíchnutí se v půlce vranovské sjezdovky a po úspěšném projetí holostřevského slalomu se mu v cíli poklonil i hostující gólman…nicméně úspěšnému zakončení do prázdné branky ani on nezabránil…5:2 pro domácí.

Domácím se podařilo s věrnými fanoušky rozloučit vítězstvím a předvedenou pohlednou hrou. Dále se podařilo hostům vrátit bůra po perfektně zmáknutém mači a to ve všech řadách, od obrany až po útok a hlavně hrálo se až do branky nikoli jenom po šestnáctku.

Vranovská Jiskra se s celým fotbalovým jarem rozloučí příští víkend na hřišti sokolíků z Boru a nepůjde pouze o důstojné dohrání jara, ale půjde především o tři body, které mohou Vranov definitivně přikovat na předposlední příčku právě před borské sokolíky…že by zápas jako řemen?

 


 

16.05.2011, 21:00

Ne příliš šťastně a ani pravou nohou vykročili plejeří vranovské Jiskry do druhé poloviny jarní nadstavby fotbalové čtyřky…

K dalšímu utkání zajížděla vranovská Jiskra pro bodový příděl na horkou půdu Starého Sedliště….no bodovému….spíše ke gólovému přídělu….

Již před samotným odjezdem na utkání se nezdálo býti všechno v naprostém pořádku. Nejenže neodjížděla k mistráku kompletní jedenáctka, ba co víc, neodjížděli ani žádní bafuňáří, kteří by mohli odřídit utkání z pomezí. Fotbalovému mančaftu nepřálo ani počasí. První kapky deště torzo mužstva zastihly už v milíkováku a ty se v podobě dešťových provazců přivázaly k mančaftu až do samotného závěru prvního poločasu…

Do utkání vkročila Jiskra s elánem a nasazením a s úkolem, co nejdelší dobu držet ukazatel skóre na stavu 0:0 a pokusit se o malý bodový zázrak. Jenže všechna předsevzetí krátce po úvodním hvizdu vzala za své. Domácí byli bělavější a fotbalovější….prostě lepší…Jiskřičce utekl mezi prsty skoro celej první poločas, kdy se hostující plejeři na sedlišťském hektaru marně hledali a umožnili tak domácím jít do menšího poločasového trháčku - 6:0…..

V druhej půlce se hra v podání hostů trochu zvedla a ti byli domácím podstatně vyrovnanějším soupeřem, ale koncovka byla v podání hostů žalostná. Zřejmě cestou k utkání zbytek střeleckého prachu zvlhnul v májovém deštíku, a tak domácí z pohledných fotbalových akcí hosty ztrestali. Hostující obrana v čele s chytajícím hráčem z pole inkasovala již do konce zápasu pouze třikrát, a tak si do Vranova Jiskra odvezla devítigólový příděl aniž by se jedinkrát gólově prosadila.

No snad se herní a hráčský výpadek podaří odčinit již tento víkend, kdy na vranovskou sjezdovku zavítá rezerva Damnova…


 

27.05.2011, 12:00

V honbě za dalšími ligovými body hostila Jiskra Vranov na domácí sjezdovce nevyzpytatelný celek Damnova B, proti kterému již v předjaří letošního roku překvapivě bodovala. A to i za nepříznivých podmínek, jakými bylo první utkání orámováno. Jednalo se o nepříjemná zranění borců Jiskry až po vyloučení opory střední řady mužstva Milana Budků.

S vědomím, že se jedná o bitvu o tři ligové punkty, ale i o černého petra v tabulce čtyřkové nadstavby, přijel celek hostí se značně obměněným kádrem oproti minulému utkání. Dalo by se s klidem napsat, že na vranovskou Jiskru vyrukovalo damnovské áčko. A to bylo od prvních minut na předváděné hře  v podání hostů, ale i domácích, velmi znát. Nejmarkantnější rozdíl byl především v pohybu po vranovském plácku. Hosté domácí přikovali před jejich šestnáctku, ale bohudík pro domácí, žádnou vyloženou střeleckou situaci si nevypracovali. A tak uhodilo na druhé straně. Domácím se z minima podařilo vytěžit maximum. To když po autovém vhazování zaváhal brankář hostí – zřejmě jediný co nepatřil do kádru áčka,  se k míči dostal Jenda Spievák a  tváří tvář nezaváhal. Poslal tak domácí k překvapivému vedení. Na hřišti se začínalo od té doby jiskřit. Hosté dohrávali všechny souboje na hranici regulérnosti a to i za viditelného přehlížení zákroků čtyřkou neotrkaného hlavního arbitra. Co procházelo hostům neprošlo na straně domácích, a tak se začaly kupit kolem domácí šestnáctky poměrně nebezpečné standardní situace, se kterými si po jednozápasovém manku, způsobeném zraněním, s velkou bravurou poradil nestor v domácí brance Rudy Schmidt. A když nešlo hostům srovnat skóre ze hry ani po diskutabilních standardních situacích, rozhodl se hlavní arbitr, že to zkusí  přes nerovnovážný poměr hráčů na hřišti.A tak se jal 8min. před koncem prvního halvu vyloučit domácího stopéra po zákroku, kterých do té doby bylo k vidění na hřišti přehršel (po faulu na hráče, kterej neměl být na hřišti minimálně čtvrt hodiny za předchozí úmyslné šlápnutí na beka domácích mimo centrum fotbalového dění… a po faulu, kterému předcházel evidentní šlapák hostů, ale píšťalka byla opět němá)….ale ani tato pomoc nebyla hostům nic platná. A tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro domácí.

Druhá půle byla baladou pro fotbalové fanšmejkry. Hosté se jali něco udělat s nepříznivým skórem, ale byli to kupodivu domácí, kteří svou profesorskou hrou přiváděli hosty k zoufalství. Ani jedna střela v podání hostů neměla gólové parametry, a když už to tak vypadalo, že by je míti mohla, byly připraveny neomylné vranovské šraňky. Domácí i přes handikep jednoho hráče v poli byli fotbalovější a vyčkávali na své příležitosti. A ty na rozdíl od předchozího zápasu v sedlišti přišly. Po jasném faulu v šestnáctce hostů, kupodivu nezůstala píšťalka hlavního arbitra němá, zřejmě pod dojmem, že hosté jsou tak marní a rána z milosti bude pro ně vysvobozením. Exekuce spravedlivě nařízeného pokutového kopu se jal navrátilec vranovské sestavy Jarda Pašek a po levé straně gólmana pohnul skórem tím správným směrem….2:0. Tato branka s hosty evidentně zamávala a na hřišti působilo prakticky jedno mužstvo a to mužstvo domácích, které přidalo parádní trefou opět Jendy Spievaka třetí hřebíček do damnovské rakve.

Tři body v honbě za vyššími příčkami jsou zaslouženou třešínkou na dortu pro domácí tým. Ten za odvedený výkon, bojovnost, trpělivost a fotbalovost  zaslouží smeknout pomyslný fotbalový širák. A tak nezbývá než se těšit na další utkání, ve kterém by měly být vydolované tři zlaté body potvrzeny. Zadaří se ve Studánce odčinit první jarní porážku právě od Studánky?


 

16.05.2011, 21:00

 

Ne příliš šťastně a ani pravou nohou vykročili plejeří vranovské Jiskry do druhé poloviny jarní nadstavby fotbalové čtyřky…

K dalšímu utkání zajížděla vranovská Jiskra pro bodový příděl na horkou půdu Starého Sedliště….no bodovému….spíše ke gólovému přídělu….

Již před samotným odjezdem na utkání se nezdálo býti všechno v naprostém pořádku. Nejenže neodjížděla k mistráku kompletní jedenáctka, ba co víc, neodjížděli ani žádní bafuňáří, kteří by mohli odřídit utkání z pomezí. Fotbalovému mančaftu nepřálo ani počasí. První kapky deště torzo mužstva zastihly už v milíkováku a ty se v podobě dešťových provazců přivázaly k mančaftu až do samotného závěru prvního poločasu…

Do utkání vkročila Jiskra s elánem a nasazením a s úkolem, co nejdelší dobu držet ukazatel skóre na stavu 0:0 a pokusit se o malý bodový zázrak. Jenže všechna předsevzetí krátce po úvodním hvizdu vzala za své. Domácí byli bělavější a fotbalovější….prostě lepší…Jiskřičce utekl mezi prsty skoro celej první poločas, kdy se hostující plejeři na sedlišťském hektaru marně hledali a umožnili tak domácím jít do menšího poločasového trháčku - 6:0…..

V druhej půlce se hra v podání hostů trochu zvedla a ti byli domácím podstatně vyrovnanějším soupeřem, ale koncovka byla v podání hostů žalostná. Zřejmě cestou k utkání zbytek střeleckého prachu zvlhnul v májovém deštíku, a tak domácí z pohledných fotbalových akcí hosty ztrestali. Hostující obrana v čele s chytajícím hráčem z pole inkasovala již do konce zápasu pouze třikrát, a tak si do Vranova Jiskra odvezla devítigólový příděl aniž by se jedinkrát gólově prosadila.

No snad se herní a hráčský výpadek podaří odčinit již tento víkend, kdy na vranovskou sjezdovku zavítá rezerva Damnova…


 

02.05.2011, 21:30

Velikonoční nadílka v Holostřevech

V dalším kole, necelý týden po svátcích jara, zavítala vranovská Jiskra ke svému dalšímu mistrovskému utkání na šiškodrom do Holostřev. A že to bude pro hosty opožděná velikonoční nadílka netušil před zápasem s ohledem na předchozí výsledky skoro nikdo, snad jen pár domácích skalních přiznivců. Za ranního kuropění přivítala hosty ve sportovním stánku Sokola Holostřevy linoucí se vůně klobás, pokleslá zábavová kapela, jejíž tóny vyluzovali historické reprobedny a celkem i slušně připravená hrací plocha. Hosté i s několika hráči na střídaní, což nebývá zas tak obvyklým jevem, snad ještě rozespalí, nezachytili úvod utkání do svých rukou tak jak se sluší a patří, sice přišel jeden dva max. tři náznaky jakés také šance, ale to bylo ze strany hostů vše. Sspíše než fotbalové akce převažovaly hrubé chyby, které stály vranovskou Jiskru naději na jakýkoliv bodový zisk. Po chybě ve středu zálohy se ke střele skoro z půlky hřiště dostali domácí a nutno podotknouti, že docela k povedené střele -  střela olízla břevno hostující branky, ale bohužel pro hosty ze spodní strany břevna….1:0 pro domácí, Netrvalo dlouho a s hosty bylo hůř. Neuběhla ani čtvrt hodinka od úvodní branky a na ukazateli skóre svítilo hrozivých 3:0 pro domácí. Ti do konce první půle zatloukli ještě jeden hřebíček do hostující rakve a tak se šlo k poločasovému mytí hlav za stavu 4.0 pro domácí….

Hosté nastoupili do druhého poločasu s několika předsevzetími, které se jali od 46.min plniti. První bylo, že si zahrají fotbal. To se počalo i plnit. Ubylo individuálních chyb, hra se zpřesnila a přibývaly i šance. Druhým předsevzetím bylo, že se pokusí hosté něco udělat s výsledkem. To se bohužel splnit nepodařilo. Šancí ke skórování bylo požehnaně, ale domácí obrana vše stačila s přehledem vyřešit, ba co víc, neujala se ani 1000 procentní šance a to když se ze značky pokutového kopu nařízeného po faulu domácích neprosadil levej bek hostujícího týmu. Hosté všechny svoje síly nahrnuli do útoku, aby se jim podařilo vsítit alespoň čestný úspěch, ale domácí obrana v čele s pozorným gólmanem vše vyřešili a navíc z ojedinělého protiútoku – snad z druhého za celý druhý poločas se opět prosadili a upravili na konečných 5:0.

Sice výsledek hrozivý, ale za předvedenou hru vcelku vše vypovídající, a tak nezbývá než se vrátit k poctivému bránění a snad nějaká bodová úroda vranovskou Jiskru nemine, třeba v sobotním utkání proti rezervě Sokolíků z Boru.


 

26.04.2011, 15:55

…a ten míč kulatý věc je záludná…

I tak by se dalo charakterizovat uplynuvší kolo fotbalové čtyřky, kdy plejeři vranovské Jiskry vyrazili bodově plenit do ctibořských luhů a hájů…

V sobotní pozdní odpoledne přivítalo všechny aktéry vskutku fotbalové počasí, ke kterému se, ale přidala velmi nekvalitní hrací plocha. Ale bohužel pro pralesní čtyřku regulérní….

Hosté povzbuzeni bodovou vzpruhou z uplynulého kola nad lídrem soutěže, přijeli k utkání s odhodláním opět bodovat, a to i když se nedostavili v té nejsilnější a optimální sestavě. A tak se na plac od samého začátku utkání dostali doéni okresních trávníků…Míra Klauber, Richard Beneš, Pavka Spievák, kteří o trošku zvedli věkový průměr celku vranovské Jiskry

Do utkání, které se od začátku odvíjelo v přátelském duchu a nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo nějak zvrtnout, vstoupili aktivněji hosté. Ti hned svou první příležitost po hrubé chybě domácí obrany v 8.min proměnili ve vedoucí gól. Domácí poněkud zaskočeni vývojem utkání nevěděli, jak na hosty, kteří je držením míče ve středu hřiště a bleskovými kombinacemi na jeden dotek přiváděli k zoufalství. A tak když se domácí neprosazovali svojí hrou, zkusili to na hosty tvrdostí a důrazem v osobních soubojích. A to se po zbytek utkání ukázalo jako jediný recept, neboť jim to začal tolerovat i poněkud nepřesný až zmatený hlavní arbitr, který svou roli v tomto utkání vůbec nezvládl. Co domácím procházelo bez jeho povšimnutí naopak hostům bylo trestáno a to i za cenu žlutých kartónků. Po ojedinělém útoku domácích, kdy se za hostující obranu dostali na dva doteky, přišla nezištná přihrávka od koncové čáry na ne důsledně obsazeného útočníka domácích a bylo srovnáno na poločasových 1:1. Z prvního poločasu lze zmínit snad jen další tři události a to:

1)      bezohledný až brutální faul domácího záložníka na Míru Klaubrů – bez míče na holeň, který byl hlavním arbitrem oceněn nepochopitelně pouze ústní domluvou

2)      bezohledný až zákeřní faul domácího záložníka na Brumlu – opět bez míče a ze zadu, který nebyl hlavním arbitrem opět nikterak oceněn, ale protože se snad fotbalovej bůh koukal, domácí plejer vlastní vinou nedohrál, neboť si sám sobě přivodil v tomto souboji nespecifikované zranění, které jej do dalších minut zápasu už nepustilo, a tak domácí dohrávali v desíti, neboť již nebylo nikoho, kdo by do hry naskočil

3)      zahozenou vyloženou šanci hostů z 39. min., která volala po gólu a i zaslouženém vedení hostů…

Nicméně šance zůstala šancí a s výsledkem 1:1 se do konce 45. min. nepohnulo.

Do druhého poločasu došlo ze strany hostů k věkovému a váhovému přeskupení jednotlivých řad, což mělo za následek zvýšený tlak na domácí obranu a tak i domácí kasu. Po dalším z bezohledných zákroků ze strany domácích byl velmi správně nařízen pokutový kop ve prospěch hostů a to i po chvilkovém zaváhání hlavního arbitra, který zřejmě špekuloval jak vzniklou situaci vytáhnou z šestnáctky domácích. To se mu nepodařilo a tak si míč na značku pokutového kopu postavil v této disciplíně neomylný Zdeněk Budků, který hosty poslal opět do zaslouženého vedení… 1:2. Domácí s vidinou, že nemají co ztratit, vrhli všechny síly do útoku. Hosté jejich útočné výpady vykrývali s přehledem a to až do té doby, kdy se opět zviditelnil hlavní arbitr. Po průniku domácího útočníka podél brankové čáry došlo ke kontaktu s hostujícím stopérem po vypíchnutí míče a hlavní arbitr nezaváhal - od půlky hřiště utíkal s nataženou pravicí směrem ke značce pokutového kopu. Ten domácí s přehledem proměnili…2:2. Nicméně ani tento stav a navozená vražedná atmosféra domácími plejery, podporovanými hlavním „bramboračkou“, hosty nikterak nezlomily, po další brejkové situaci hostů, došlo k likvidačnímu zákroku ze strany domácích na hostujícího útočníka Honzu Spievaka. Ten se jen taktak vyhnul jedné z osik, které z bezprostřední blízkosti lemují domácí hrací plochu. To už „bramboračka“ pod tlakem hostů nevydržel a jal se tasit i pro domácí žlutej kartónek. Hosté rozehrávali standardní situaci, tak, že míč poslali do horké šestnáctky domácích, ti pod dojmem, že před chvilkou sejmutý hostující útočník toho ještě nemá dost, jali se situaci řešit radikálnějším způsobem. Ve výskoku si proti hostujícímu útočníkovi pomohli loktem a to tak nešetrně, že jeho tvář ozdobil šrám, zasluhující několik stehů, Nicméně hostujícího útočníka nebylo kým vystřídat, tak se tento rozhodl utkání dokončit, a to i s provizorně staženým rtem pomocí chewing gumu. Hosté domácí obranu nenechávali chvilku vydechnout a ta v 70. min. po milimetrově přesném centru od pravé lajny kapitulovala po třetí. 70 min. Bobo Buben, ani nevěděl jak …2:3 pro hosty. Domácí svou brutalitou a zákeřností se snažili o vyrovnání, ale ze své strany nepředváděli nic z fotbalového umění co by jim k tomu mělo dopomoci. A tak jim k vyrovnání dopomohli hosté svou nedisciplinovaností, kdy po běžném, ale hlavně zbytečném faulu na hranici šestnáctky si nenechal uniknout svou příležitost k vyniknutí hlavní arbitr…nejenže poslal Herryho Plotra po druhej žlutej pod sprchy, ale nařídil v tomto případě oprávněně přímý kop tři minuty před koncem zápasu proti hostující brance. Domácí se poskytnuté šance zhostili na výbornou, střelou přes zeď doputoval míč do hostující kasy a to i přes to, že jej na brankové čáře hlavou líznul Zdeněk Budek. 87min. nezasloužených 3:3. Do konce zápasu se již nic fotbalového neudálo a tak přišla na řadu penaltové loterie. Zde fotbalová fortuna ukázala vranovským plejerům svou odvrácenou tvář a to zřejmě za to, že ji po celé utkání tak pokoušeli. Po dvou úvodních nepoměněných penaltách vykřesali jiskřičku naděje pro hosty Marek „pavouk“ Slába, který jednu z penalt domácím lapil a pak především Zdeněk Budek, který svůj pokutový kop proměnil. Míč si na značku pokutového kopu postavil domácí gólman…a ten bohužel pro hosty nezaváhal - 4:3 po PK pro domácí…

Nutno podotknout, že utkání to nebylo vskutku vydařené a to ze strany sudího, kdy jej hrubě nezvládl a pak ze strany hostů, kdy svou  nedisciplinovaností domácím doslova darovali dva body…

V dalším kole čeká vranovské plejery opět  výjezd na hřiště soupeřů a to na šiškodrom do Holostřev - zadaří se opět bodovat?


 

21.04.2011, 21:30

 O víkendu pokračovala dalším kolem ruleta fotbalové čtyřky…

….a že je fotbal hra, která nemá logiku bylo na vranovském plácku v pozdní sobotní odpoledne převedeno v plné nahotě. Na vranovský plácek zavítal lídr soutěže celek Chodského Újezda B. Domácí po předchozí nečekané domácí bodové ztrátě z minulého kola, kdy se jim utkání, jehož otěže měli pevně ve svých rukou, hrubě nevyvedlo, chtěli svůj herní výpadek odčinit. Ale v cestě jim v jejich záměru stál soupeř opravdu nadmíru zdatný a to přímo již skoro postupující celek Chodského Újezda B.

Aktéry sobotního klání přivítalo počasí vskutku fotbalové, dále dosti početně zaplněné ochozy místními, ale i hostujícími fans, ale také pořád ne v úplně dokonalé kondici fotbalový pažit, který po celou dobu utkání dělal starosti oběma soupeřům..

Hosté do utkání vlétli s větším chutí do hry a větší fotbalovostí, nicméně domácí za nimi kupodivu nezaostávali a to především ve skoro dokonale zmáknuté defenzivní činnosti, do které se zapojili všechny řady domácího celku. Hosté sice drželi více míč na svých kopačkách a dirigovali hru, ale šancí na úvodní branku bylo jako šafránu. Domácí plejeři se hostům snažili v těchto činnostech zdatně sekundovat. Výsledkem bylo více brankových příležitostí na domácím kontě než u lídra soutěže. Ten si vypracoval pouze jednu tutovou šanci na otevření skóre zhruba v 35 min, ale hostující útočník trestuhodně nabídnutou šanci spálil a to tak, že ze dvou metrů odkrytou domácí branku překopnul a kožené slunce poslal pánu bohu do oken. Na jeho omluvu lze dodat pouze toliko, že celá akce proběhla ve veliké rychlosti a míč nebyl přihrán dokonale pro zasunutí do kasy. A tak se k poločasovému občerstvení odcházelo za stavu 0:0..

Do druhého poločasu došlo k částečným obměnám obou kádrů a nutno podotknout, že změny prospěly spíše domácímu celku, který pokračoval ve svém trpělivém výkonu a to především hrou odzadu a připravoval si tak pozici ke skórování. Během druhého poločasu domácí nepustili hosty k jedinému vážnému ohrožení domácí kasy, kterou spolehlivě chránil Marek „pavouk“ Slába. Domácí neumožnili hostům žádnou standardní situaci až na dva rohy a jeden přímák a byli to spíše oni, kdo zaměstnávali gólmana hostů. Hosté neměli žádnou vyloženou šanci ke skórování a zřejmě zaskočeni vývojem utkání, kdy bylo zřejmé, že již hře nedominují a nedokáží se prosadit svou největší zbraní a to rychlým přechodem do útoku, či standardními situacemi, se pomalu smiřovali se ziskem bodu a vše směrovali k penaltové loterii. V 78.min po rozehrávání standardní situace na polovině domácích, po mnohém z faulů, došlo k zásadní situaci celého zápasu, která pohnula ukazatelem skóre. Rozehrání standardní situace se ujal „bobo“ Buben, který nechal vyniknout dřímající dynamit v jeho pravačce (150 dřepů ze den v rámci zimní přípravy, se to muší někde projevit), svým nákopem dlouhým úctyhodných asi 25 metrů (hihihi) došlo k nedorozumění mezi hostujícím bekem a gólmanem. Ten si na beka zavolal že si pro snášející oblouček jde, bek se sehnul, ale do trajektorie letu míče a hlavně mezi beka a gólmana se vložil svou hlavou vranovský spolehlivý střelec Zdeněk Budek…1:0 pro domácí. A po vranovském plácku jela lokálka radosti. Nicméně do konce zápasu zbývalo pořád hodně času a tak se před závěrečným náporem hostů museli mít domácí na pozoru. Ti po zbytek zápasu opět stejně tak jako po celý zápas neudělal v defenzivní činnosti celého mužstva jedinou chybu a závěrečnému náporů hostů odolali. A tak se pod sjezdovkou mohlo zaslouženě slavit a to nejen tři body, ale i pohledný bojovný výkon, který domácí předvedli oproti minulému domácímu zápasu…

V příštím kole zajíždí Jiskra na pole nevyzpytatelné Ctiboře a tak nezbývá než doufat a přát si, že stejný výkon jaký byl předveden proti lídru soutěže bude zopakován s tím, že budou odpuštěny zbytečné průpovídky, často odměněné žlutou kartou a do herních činností se zapojí i ti, co nejvíc kecají a pak se jim nechce hrát, ale spíš by se hádali a o něčem diskutovali….


 

12.04.2011, 19:00

Do třetice z bodového mráčku již nezapršelo….

    Podruhé v jarní části soutěže, se domácí Jiskra představila svým příznivcům na domácím hřišti. To když v sobotním pozdním odpoledni přivítala na svém plácku tým Studánky B. Při předzápasovém rozcvičení bylo všem aktérům fotbalového klání hned jasné, že nebudou mít co do činění jen se soupeřem, ale že bude nutné popasovat se s jarními nástrahami fotbalového pažitu. Ten přeci jenom po dokonalé přípravě po zimním spánku není ještě v dokonalé kondici  a tak spíše než fotbalový trávník připomínal lopatou umlácenou plochu s parodií na trávník. Nezbývá než doufat, že v nejbližší době alespoň trochu zaprší a vše bude tak jak má být a pažit opět bude vranovskou chloubou…

    Do samotného utkání, které řídil bezemoční arbitr a zkušený matador okresního formátu p. Voráček, vstoupili aktivněji hosté. Ti domácí plejery přikovali přej jejich šestnáctku a nejednou přivedlo domácí obranu do úzkých. Pod tlakem hostů se domácí nedostali do tempa, nepodrželi pořádně míč a uchylovali se pouze ke hře nakopávaných balónů, které s přehledem hostující obrana sbírala a to ať již ze vzduchu, tak i ze země. Po jedné z mnoha chyb domácích před vlastní šestnáctkou se hosté dostali na dostřel a tak zkusili pozornost domácího gólmana. Míč se k němu však přes hradbu těl nedostal. Po nešťastném odkopnutí domácích, kdy byl nastřelen hostující útočník na hranici penalty, přece jenom došlo k neočekávanému odrazu koženého slunce směrem na domácí branku a to k údivu všech skončilo za zády domácí gólkípra. Stav 0:1 byl sice překvapení, ale vzhledem k vývoji zápasu z pohledu nestranného pozorovatele  naprosto zasloužený. Domácí se s tímto stavem nechtěli smířit a tak zvýšili svou aktivitu v napadání. Tím se začaly kupit chyby i na straně hostů a míč se čím dál častěji objevoval na kopačkách domácích. Ten, zrovna když jim nepřekážel, zapadal do improvizovaných fotbalových kombinací a domácí tak představovali čím dál větší nebezpečí pro hostující branku. Po rozehrání standardní situace na půlce hřiště se k voleji dostal Jenda Spievák a dalekonosnou střelou překvapil nejen sám sebe, ale především hostujícího gólmana…skóre se v zápase tím pádem měnilo podruhé a na ukazateli skóre svítil poločasový stav 1:1. Za tohoto stavu se šlo do kabin pro nové metodické pokyny pro poločas druhý….

    Nedlouho po zahájení druhého dějství zaskočili hosté domácí mančaft podruhé….po centru z pravé strany hostů proplachtil míč napříč celým vápnem domácích bez povšimnutí domácího gólmana a domácí obrany a dopadl na hlavu nabíhajícího záložníka, který ač tísněn dokázal do domácí kasy zacílit přesně podruhé…1:2. S blížícím se koncem zápasu domácí přeskupili své řady a vynutili si tak enormní tlak na soupeřovo branku. V podstatě se hrálo na jedné polovině, ale bez gólového efektu. Koncovka domácích byla žalostná a nezměnilo na tom nic ani neobvykle velké množství zahrávaných standardních situacích, ale i tutovek v nichž si domácí dávali nepochopitelně přednost. A tak po odehrání řádných devadesáti minut bylo ustáleno skóre na konečných 1:2 pro šťastnější tým Studánky B…..

    Příští týden se domácí Jiskra představí opět na své půdě, kdy přivítá lídra soutěže celek Chodského Újezda B. Snad se i ten kousek fotbalového štěstí přikloní na domácí stranu a bude  opět důvod pro zapití dalších jarních bodů….


 

04.04.2010, 20:30

Další dva korálky bodového přídělu navlékli borci vranovské Jiskry na bodovou šňůru fotbalového jara…

S ne přílišným optimismem zajížděla vranovská Jiskra k další fotbalové bitvě o jarní body nadstavby fotbalové čtyřky na horkou, těžkou a skoro celou podmáčenou damnovskou půdu fotbalového bojiště. K optimismu nebylo dost místa ani po prvním jarním domácím vítězství za dva body z předešlého kola, neboť v Damnově je to pokaždé velmi vyhrocené utkání se skórovým debaklem hostů a nulovým bodovým exportem, čemuž nahrává pokaždé podmáčené hřiště miniaturních rozměrů, vždy velmi slabý výkon rozhodčích, ovlivněný,  nesoudným domácí publikem a pak i v malé míře fotbalovost domácích plejerů…

Počasí nedělního brzkého popoledne bylo téměř ideální, sestava hostů se také blížila k dokonalosti a tak nezbývalo než doufat v nějaký ten bodový zisk za přispění dobré nálady fotbalového boha. Jeho nálada se ukázala býti spíše než dobrá, spíše aprílová.

Hřiště i přes nějakej ten odehranej pátek větších rozměrů nenabylo, podzemní voda také nejevila známky ústupu, domácí plejeři se od svých fotbalových schopností a svých myšlenkových pochodů z let minulých let také moc nelišili a v poslední řadě, bůh na trávník seslal ženu a to rovnou v roli hlavního arbitra. No nicméně vranovští šli do utkání s odhodláním nějaký ten bod urvat a utkání do slova a do písmene ubojovat…

Od začátku bylo zřejmé, že se bude utkání odehrávat na jedné polovině hřiště a pokud možno co nejblíže k hostující brance. A pokud se hosté nedej bože vydali s míčem na kopačkách ztéci domácí branku, vždy je v zárodku akce zastavil řízný hvizd hlavního ženského arbitra, který se své hlavní role zhostil vskutku dokonale. Zdárným příkladem buď odpískaný ofside hostů, kteří vybíhali z třímetrové hlubiny domácí obrany. Svou loajalitu vůči domácímu celku hlavní soudkyně dokladovala po celou dobu prvního poločasu a od své loajálnosti nemínila ustoupit ani v půli druhé…býti vedena statistika  vymyšlených faulů na domácí a na hosty, které byli odpískány, tak by hosté domácím s přehledem nadělili minimálně kanára…ale ani nepřízeň osudu, který zasáhl do utkání v první půli v podobě zranění Harryho „Plotra“ (asi tříslo – alespoň o tom tak přesvědčivě mluvil), ani fotbalovost domácích, kteří si vypracovali minimálně pěl ložených šancí k otevření skóre (2x tyč), ani nepřízeň hlavní arbitrině nezlomili plejery Jiskry, kteří uválčili první poločas na přijatelných 0:0, na fauly sice hosté s přehledem zvítězili s odhadnutelným skórem 18:2..a na žluté karty taktéž vítězí hosté  a to 1:0 (Budek M. jak jinak než za řeči…)…

Do druhé půle šli hosté opět s cílem neinkasovat a pokusit se v utkání bodovat. Jejich cíl byl vskutku blízko v 50.min, kdy ojedinělý výpad vůči domácí brance domácí obrana nezachytila a to ani za přispění domácího pomezního a ani hlavního arbitra…došlo ke zdařilému centru směrem na domácího gólmana, který zjevně překvapen návštěvou hostů na domácí polovině a o to víc rozhozen míčem v těsné blízkosti své branky, nejevil známky gólmanské geniality a pouze do míče plácnul….ten se tak snesl za hranici šestnáctky…zde si na něj počíhal nikým neatakován hostující předstoper a povedenou ranou z první  jej vrátil pod břevno domácí kasy…0:1!!!!! pro hosty…Domácí byli opařeni vzniklou situací, hlavní arbitr taktéž a dokonce na chvilku utichlo i domácí osazenstvo v ochozech. Hosté se tlačili do dalších nebezpečných protiútoků a v tom si hlavní sudí uvědomila svou roli a počala dávat najevo svou loajálnost vůči domácím. Před domácí šestnáctkou po evidentním faulu došlo ke kuriózní situaci. Hosté i domácí přestali hrát, ale k údivu všech zůstala píšťalka němá. Domácím došlo, že jim nebezpečí v podobě standardní situace nehrozí ani v tomto ani jiném případě, chopili se míče přenesli hru před hostující šestnáctku, kde domácí záložník upadl a …..zazněl hvizd. To již neunesl hostující záložník a po slovním ataku, který si na sebe hlavní soudkyně zápasu vztáhla, jej poslala pod sprchy. Domácí spokojeni s vyřešením situace, kdy zadarmo získali balíček 2v1…standardní situaci plus půlhodinovou přesilovku, byli nad míru spokojeni a ožilo i domácí publikum. Zjevně spokojen s výkonem soudkyně byl i šéf všech sudích na Tachovsku p. Ďugel. Domácí se jali rozehrát standardku a po ukopnutí se rozehrávajícího hráče a také za přispění nejistého hostujícího gólmana došlo k překvapení všech na damnovském plácku ke srovnání skóre. Hosté ani domácí se nespokojili s vývojem zápasu a snažili se rozhodnout utkání ve svůj prospěch. K životní trefě nebyl daleko Pepe Růžička cca 7 min před koncem zápasu, kdy jen těsně minul levou šibenici domácí branky po nezištném centru Jendy Šubrta. Ale stejně tak jak mohli zlomit hosté utkání ve svůj prospěch, tak to byli především domácí, kteří nevyužili přehršel brejkových situací, které řešili s mladickou zbrklostí a nerozvážností, ale hlavně jim stál v cestě nepřekonatelný vranovský pavouk. A tak se do konce utkání skóre již nezměnilo a přišel na řadu penaltový rozstřel, který zahájili hosté. První penalta ze strany hostů a domácích byla proměněna s přehledem, v druhé sérii si domácí vybrali slabších chvilku a bránu z jedenácti metrů přestřelili. A tak byl mečbol pro hosty  na kopačce výtečného exekutora pokutových kopů Zdeňka Budků. Ten s přehledem k tyči proměnil a konal se tak dvoubodový export pod vranovskou sjezdovku…

Lepší pozvánku Jiskra na další domácí utkání tak nemohla napsat. Snad jedině, že……

znám křišťálovou Studánku B…..která se představí na vranovské sjezdovce již 9.4.201 od 16:30 hod.

Za odbojované utkání v Damnově patří všem plejerům včetně realizačnímu týmu velké poděkování. Do příštích bojů se snad jen vyvarovat zbytečných průpovídek, lépe se rozcvičit a …. ono to půjde……


 

28.03.2011, 21:30

Tak nám fotbalové jaro na dveře ani nezaťukalo a vtrhlo nám přímo na ves jako uragán společně se šlágrem kola – s první jarní fotbalovou bitvou s plejery ze Starého Sedliště. Počasí sice dle původních předpovědí nemělo být nic moc, ale nakonec se vše vyčasilo a ba dokonce ani nesprchlo. Jen nepříjemnej ostrej severák se podepsal na nižší návštěvností na vranovském plácku, ale kdo přišel nelitoval….

Domácí vstoupili do utkání z plné zimní přípravy s trochou trémy, ale již s novými či staronovými tvářemi. Hosté první čtvrthodinku ovládali taktovku utkání, v níž si vypracovali několik příležitostí ke skórování. Ale hra se postupem času vyrovnávala, dalo by se napsat, že se domácí čím dál tím víc osmělovali k hostující brance a znamenali pro ní čím dál větší nebezpečí. Po jedné ze standardních situací, kterých bylo v celém utkání na obou  stranách přehršel, šli domácí do zaslouženého vedení, když důraz před hostující brankou uplatnil Jenda Spievak a připsal si tak první jarní vranovskou branku v nadstavbové části. Hosté zaskočení vývojem utkání se snažili o brzké vyrovnání. To jim bohužel domácí nabídli jak na zlatém podnosu ještě do konce prvního poločasu. Po nešťastně zahrané standardní situaci se dostali hosté do brejku do otevřené obrany domácích a šikovný hostující útočník si s nabídnutou šancí věděl rady….1:1. A to mohlo být s domácími ještě hůř, to když se hosté vzápětí dostali na dostřel domácí branky. Byla orazítkována vydařenou střelou tyč domácí branky, naštěstí pro domácí šel míč ven z branky a zasáhl domácího golkípra tak šťastně, že ten míč odpravil do bezpečí a ne do vlastní kuchyně. A to bylo z prvního na události velmi bohatého poločasu vše….

Druhý poločas se od prvního v ničem nelišil. Rušno bylo ze začátku druhé půle především před domácí brankou, a to ať z bezprostřední blízkosti či ze střední vzdálenosti, když hosté pokoušeli své střelecké štěstí. Ti pokoušeli své štěstí, ale góly padali opět do jejich branky. To když po neohroženém průniku do šestnáctky hostů byl nedovoleným způsobem zastaven Harry „plotr“ Harančík a velmi přesný rozhodčí, který držel otěže utkání pevně ve svých rukách, správě a spravedlivě nařídil pokutový kop. Míč si na značku pokutového kopu postavila nová posila domácích Zdeněk Budek a s přehledem proměnil….2:1 pro domácí a načal tak svůj gólový účet v Jiskře Vranov. Domácí se však z vedení neradovali dlouho to opět po individuálním průniku hostujícího útočníka a jeho střele skoro z brankové čáry bylo srovnáno…2:2. Zde je nutno podotknout, že se vranovské šraňky nepoložily tak jak by asi měly. Hosté evidentně pokropeni živou vodou bušili znovu do domácí obrany a nebylo pro ně varováním nastřelení břevna jejich brány po výpadu domácího mančaftu. Hosté se zřejmě s bodem z venkovního pažitu nechtěli spokojit, a tak vše vrhli do útoku. A mohlo být pro ně ještě hůř. Po dalším břevně domácích se k dorážce hlavičkou dostal opět Zdeněk Budek a bylo na světě vedení 3:2 pro domácí. A i toto vedení mělo jepičí život. Domácí obrana opět nedokázala vzdorovat drtivému tlaku vozovému útoku hostů a bylo opět srovnáno cca 5min pře koncem řádné hrací doby ….3:3. Na tomto skóre se již nic nezměnilo a tak poprvé v sezóně přišly na řadu pokutové kopy. Po prvních třech sériích bylo skóre neustále vyrovnáno. Ve čtvrté sérii hostující plejer k radosti domácích a smutku hostů překopnul a tak měl rozuzlení celého zápasu na své kopačce Zdeněk Budek. Tento zkušený harcovník protřelý několika vyššími fotbalovými soutěžemi nezaváhal a ukončil s přehledem proměněnou penaltou na góly bohaté utkání..4:3 pro domácí Jiskru.

Jak je výše uvedeno, kdo přišel nelitoval. K vidění bylo 6 branek v řádné hrací době, několik žlutých karet, vyplývajících ze zápalu boje a také premiérový hattrick v podání nové posily domácího mančaftu. Ten tak trochu zamotal hlavu domácím bafuňářům, neboť klubová pokladna na takovýto počin nemá sazbu. Bude nutné sazebník přehodnotil, doplnit a být tak připraveni na obdobné počiny. A pak také zdárně dovést dobře našlápnuté jaro ke zdárnému konci. Již v dalším kole fotbalové jarní rulety zajíždí Jiskra na horkou půdu nevyzpytatelného celku Damnova, na který nemá Jiskra žádné dobré vzpomínky, pokaždé se tam odtud  vracela s prázdnou po utrženém debaklu. Ale milníky jsou od toho, aby se překonávaly  a rodila se překvapení….


 

05.10.2010, 19:30

     Kdo přišel nelitoval,

tak by se dalo shrnout domácí vystoupení vranovských plejerů, kteří v anglickém fotbalovém týdnu přivítali na svém fotbalovém place borce z Horních Kozolup. Po úterním venkovním vítězství chtěli vranovští potvrdit zisk tří bodů ze hřiště stejného soupeř a také s tímto odhodláním do utkání nastoupili. Po závěrečném hvizdu byli spokojení domácí, kteří po výsledku 7:0 poskočili v dílčí tabulce již na třetí místo a dostali se i do pozitivního skóre, a také příznivci domácího celku, kteří se stali svědky málokdy vídaných kousků v podání domácích plejerů. Během devadesáti minut byl k vidění hattrick, proměněná penalta, červená karta pro hosty, podzimní probuzení svátečního střelce  Bohouše Bubna, a tak dále a tak dále. Dalo by se toho napsat ještě spousty, ale kdo přišel, nelitoval. Před domácími plejery stojí další výzva a to odčinit porážku z úvodního kola ze hřiště Kokašic...zadaří se?


 

29.09.2010, 11:30

     V poněkud okleštěné sestavě se vranovským plejerů na hřišti věkově i váhově přijatelného soupeře z Horních Kozolup podařilo napravit reputaci z nedělního nepříliš povedeného vystoupení v Konstantinových Lázních a pod vranovskou sjezdovku přivážejí 3 body a nabyté sebevědomí před nedělní odvetou.


 

20.09.2010, 9:30

     Po zcela vyčerpávajícím heroickém a velmi dobře taktickém zvládnutí zápasu, vydolovala Jiskra Vranov další tři body, tentokrát na hřišti Jiskry Erpužice. Hosté se ujali začátkem prvního poločasu vedení, které si až do 90 min. taktickým výkonem pohlídali a domácí kromě dvou střel na bránu Rudy pudy Čívrse k ničemu nepustili.


 

30.08.2010, 19:00

      Tak se nám po čtyřměsíční pauze vrátila fotbalová čtyřka na vranovskou sjezdovku a nutno podotknout, že v celé své kráse. Na úvod domácích duelů přivítali vranovští plejeři nevyzpytatelného soupeře z nedalekého Svojšína, který to má po opraveném železničním koridoru co by kamenem dohodil a zbytek došel. Nicméně se svojšínští rozhodli pro přepravu auty po vlastní ose, a tak mohli do utkání vstoupit poměrně aktivněji než domácí, kteří se minimálně polovinu poločasu hledali a zvykali si na poněkud zvláštní pohyb koženého slunce. Co se vranovským nepodařilo v prvním zápase v Kokašicích, tj. proměnit nějakou vyloženou šanci, to si vynahradili v domácím utkání, nutno podotknout, že za notného příspěvku soupeře ze Svojšína. V úvodním poločase proměnili své šance Venca Plocar a to hned dvakrát a jednu svou šanci pak nováček ve vranovském dresu Jenda Šubrt. A tak se šlo do kabin za poločasového skóre 3:0 pro domácí.

     Druhý poločas se odehrával v režii hostů, kteří za přispění laxního výkonu domácích mohli ze zápasu udělat dráma, na které je vranovské obecenstvo zvyklé. Po dvou dalekonosných a přesných střelách bylo najednou skóre 3:2 pro domácí, kteří tak museli v posledních 15-ti minutách přepnout na vyšší stupeň a takovýto výsledek si alespoň pohlídat. Když už se nedařilo domácím šutérům proměnit žádnou z dalších vyložených šancí, hosté, cítící svou šanci na obrat v zápase s blížícím se koncem zápasu, neunášeli taktickou vyspělost domácího týmu a tak se nechávali unášet emocemi a pouštěli se do častých diskuzí nejen s vranovskými plejery, ale i s hlavním arbitrem. Tomu po hrubé urážce od svojšínského hráče došla trpělivost a z kapsičky tasil rovnou červenou a nutno podotknou, že oprávněnou kartu. Na víc se již hosté nezmohli a tak odjížděli domů bez bodového zisku. A ve Vranově mohla vypuknout spokojená diskuze nad sklenicí piva o právě uplynuvším utkání a spřádáním plánů na nadcházející mač. Ten se odehraje ze 14 dní opět ve Vranově tentokrát s Ajaxem z Trpíst. Do dalších bojů by to chtělo proměnit alespoň 30 procent vypracovaných šancí namísto dosavadních 9-ti procent, zpřesnit a přitvrdit hru v obraně a zvýšit koncentrovanost v brance i v poli po celých 90 minut.


 

24.08.2010, 19:00

     Vstup do sezony 2010/2011 se vranovským plejerům nevydařil, byť ze 70 procent měli domácí na lopatě. Po třech vlastních gólech v síti ne příliš přesvědčivého gólmana se nedalo na nějaký ten bodový zisk pomýšlet ani náhodou. Navíc, když se k nemohoucnosti přidala střelecká impotence, bylo na debakl zaděláno od první minuty. Nic na hrozivém skóre 5:1 nezměnili ani minimálně 3 tisíciprocentní šance hostů, kdy šli sami na brankáře, dvě nastřelená břevna a ani jedna nastřelená tyč domácí branky. A tak se o čestný byť trochu šťastný gó hostů postaral matador středních řad ligové čtyřky Milda Budek a to poněkud netradičním způsobem, tj. hlavou po standardní situaci.